Thajská klasická masáž

Klasická Thajská masážV Thajsku je thajská masáž známa ako "starodávna" alebo "tradičná" masáž. Je kombináciou akupresúry, šiacu a jogistických naťahovacích cvičení. Thajská masáž stimuluje akupresúrne body po celom tele, a tým lieči bolesť a uvoľňuje napätie. Mnohí Thajčania chodia na masáž pravidelne a spoliehajú sa, že ich udrží vyrovnaných a zdravých.

Thajská masáž si vyslúžila prezývku "Joga pre lenivých" vďaka svojim jemným technikám a pasívnym naťahovacím cvičeniam. Začínajúc pri nohách a posúvajúc sa smerom k hlave sa telo starostlivo pohybuje, uvoľňuje a naťahuje. Osobitný systém pohybov umožňuje, že thajská masáž sa vykonáva ľahko a bez namáhavého úsilia. Každý pohyb má za cieľ podporiť tak klienta, ako aj terapeuta. Okrem lenivej jogy terapeut dlaňami a nohami aplikuje jemný tlak po energetických líniách a akupresúru s cieľom spojiť telo, energiu a myseľ

 

Na čo je thajská masáž dobrá?

Thajská masáž má:

  • zvýšiť váš zmysel pre pokoj
  • zvýšiť energiu
  • otvoriť meridiány (energetické dráhy) v tele
  • uvoľniť bolesť a napätie v svaloch
  • zlepšiť ohybnosť
  • zvýšiť krvný obeh
  • podporiť zdravšie spacie návyky
  • liečiť bolesti chrbta, krku, ramien, meravosť a unavené končatiny tlmí bolesti hlavy, stres a mentálnu únavu

Thajská masáž je rovnako vhodná pre mladých a nie tak mladých, aktívnych a nie tak aktívnych, zdravých a nie tak zdravých. Má znížiť dobu rekonvalescencie atlétov po zranení a pomôcť tlmiť emocionálne rozrušenie opätovným vyvážením tela.

Verí sa, že má relaxačné a energizujúce priaznivé účinky aj pre toho, kto ju dáva, pretože vytvára zmysel pre osvietenie, pokoj a dobrý pocit.

Čo očakávať od thajskej masáže?

Na začiatku terapie terapeut zhodnotí, kde vaše telo potrebuje pomoc liečbou, a podľa toho môže upraviť svoje masážne techniky. Bude pracovať systematicky od končekov vašich prstov na nohách až po vrch hlavy hojdajúc vás pomaly a jemne v čase vašim tempom pred uplatnením naťahovacích cvikov a jemného tlaku. Môže využiť svoje lakte, predlaktia, nohy a dokonca kolená na prácu s celou vašou svalovo-kostrovou sústavou s cieľom uvoľniť napätie vo vašom tele otvorením jeho energetických kanálov.

Thajská masážThajská masážThajská masážThajská masáž

Jedna z kľúčových čŕt tradičnej thajskej masáže je blokovanie a uvoľňovanie toku krvi, známa tiež ako terapia spúšťacích bodov. Masérka môže uplatňovať nepretržitý tlak - okolo 30 sekúnd - počas masáže, kde sa vaše nohy a ruky stretnú s trupom. Tento tlak sa potom uvoľní a v končatinách zrazu pocítite nával tepla, keďže krv do nich bude prúdiť späť. Je to skutočný posilňovač obehu a hoci to znie trochu zvláštne, je to celkom vzrušujúce, keďže je to dosť odlišné od čohokoľvek, čo obyčajne cítite.

Thajská masáž sa končí krátkou masážou hlavy (podobnou indickej masáži hlavy), po ktorej vám masérka na niekoľko sekúnd zapchá uši prstami a potom ich uvoľní, čo má prinavrátiť vašu myseľ a myšlienky späť na dané miesto a do tohto času. Znie to čudne, avšak je to vlastne naozaj dobrý spôsob "ako vás priviesť späť k vedomiu".

Thajsko je hrdé na svoje meno - krajina úsmevov. Môžete očakávať, že po masáži sa budete cítiť mšťastní a upokojení. Môžete okúsiť neobyčajný pocit pokoja a nabytosti energiou a cítiť sa ľahší, vyšší alebo dokonca urovnaný. Nemusíte sa cítiť ospalý, avšak dovoľte si vrátiť sa do skutočného sveta postupne a - ako pri každej masáži - určite potom pite veľa vody.