Reflexológia

Reflexológia aplikuje tlak na celý rad konkrétnych bodov na vašich rukách a chodidlách, ktoré zodpovedajú všetkým orgánom, žľazám, tkanivám a svalom vo vašom tele. Všetci poznáme klasický patelárny reflex - lekár pacientovi klopne na miesto pod kolenom a jeho noha vyskočí do vzduchu - ak niečo urobíte jednej časti tela, môžete spôsobiť reakciu v inej časti.

Reflexológia túto reakciu využíva pre celé telo. Aplikáciou tlaku na vašich chodidlách a rukách môžete vyliečiť problémy na iných miestach v tele.
Reflexológia sa zakladá na obdobných zásadách ako akupunktúra a niektoré typy masáže - že naše telá sú pretkané energetickými kanálmi alebo čchi; cítime bolesť alebo vo všeobecnosti nepohodu, keď je tok tejto energie nejako zablokovaný. Avšak tlakom na jednu časť týchto kanálov reflexológ vysiela impulz alebo odkaz po ich celej dráhe, ktorý ju odblokuje a povzbudí, aby energia opäť voľne tiekla.
To nás zase prinavracia do dobrého zdravia a zmyslu vyváženosti a pohody a podporuje liečivé reakcie nášho vlastného tela.

Na čo je reflexológia dobrá?

Mnohí ľudia chodia k reflexológovi tak ako na masáž: aby si pomohli všeobecne so zdravím a aby si oddýchli a upokojili sa. Ale keďže ide o takú komplexnú terapiu, reflexológia vám môže pomôcť aj inak - s čímkoľvek od zaseknutého nervu po depresiu.

Reflexológiu odporúčajú lekári na množstvo stavov vrátane:

  • bolesti chrbta a napnutých svalov zranenia pri športe
  • stresu úzkosti a depresie
  • poruchy spánku a jedenia
  • slabého obehu
  • dráždivého črevného syndrómu migrény
  • predmenštruačného napätia
  • príznakov menopauzy
  • ťažkostí s dýchaním, ako napríklad astma

Čo očakávať od reflexológie?

Reflexológ masíruje chodidlá, aby ich uvoľnil predtým, než začne, avšak samotná technika je o aplikácii pevného tlaku na konkrétne body na chodidle. Technika sa môže spočiatku zdať trochu zvláštna: môže byť tiež trochu ohromujúca. Predstavte si bolesť, ktorú ste mali v ramene roky a ktorá sa za niekoľko sekúnd rozplynie, keď niekto pritlačí na bruško chodidla. Napätie sa uvoľní a bolesť pominie veľmi rýchlo.
Terapeutické stretnutie trvá asi hodinu. Pravdepodobne si veľa odnesiete už z jedného stretnutia, ale možno budete chcieť prísť na niekoľko z nich.